Betegség

Mikor ajánlott orvoshoz vinni gyermekünket?

Ha a gyermekünk akut problémáktól szenved (láz, kiütések, gyakori hányás és hasmenés, torok- vagy fülgyulladás), természetes, hogy hamar orvoshoz fordulunk. De más problémákkal mikor kellene? Meddig érdemes várni?

Szeretném a leggyakoribb hat problémát megemlíteni:

1. Nem gyarapszik súlyban a gyermek. Ez az egyik leggyakoribb probléma, amit gyakran sok hónap várakozás előz meg, mielőtt orvoshoz fordulnánk. Ha a csecsemő nem gyarapszik egy hónap alatt, akkor mindenképp javasolnék egy orvosi vizsgálatot. Ennek hátterében sok minden meghúzódhat. Nagyobbacska gyermekeknél legtöbbször táplálkozási problémák az okozói, de esetükben is érdemes pár hónap után orvoshoz fordulni – ha netán súlyvesztés történne, akkor minél hamarabb.

2. Krónikus étvágytalanság. Csecsemőknél ezzel természetesen nem várnak a szülők, viszont nagyobb gyermekek esetén az otthoni kezelések és praktikák kudarcai után szoktak hozzám fordulni. Minél hamarabb kiderítjük az étvágytalanság okát, annál könnyebben és rövidebb ideig kezeljük.


3. Régebb óta fennálló székrekedéses vagy hasmenéses állapotok. Itt gyakran teljes körű vizsgálatokra van szükség – a táplálkozási szokások mellett a hormonális zavaroktól az allergiákig rengeteg minden okozhatja.

4. Visszatérő hasfájás. Szintén kivizsgálandó.


5. Nem tudjuk, hogy minden rendben van-e a kisfiunk nemi szervével? Fitymaszűkület? Vándorherék? Egy vizsgálattal megállapítható, és problémától függően tanácsot kaphatnak, mire legyenek figyelmesek.

6. Egy hónapnál régebb fennálló köhögés. Fontos kivizsgáltatni, szintén számos okai lehetnek, egyszerű levegőszárazságtól kezdve felülfertőződésig, allergiákig.


Tehát mindig érdemes mérlegelni, ugyanis egy idejében elvégzett vizsgálattal sok mindent megelőzhetünk vagy egyszerűbb kezeléssel megoldhatunk.

Ajánlott bejegyzések